Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie
2 lipca 2023 r. (niedziela), godz. 16.00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

INFORMACJA PRASOWA

[TEMAT] Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim w ramach „Letnich Ogrodów Literackich” – cyklu plenerowych spotkań odbywających się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich

[MIEJSCE] Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie
Wstęp wolny, w przypadku deszczu spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13

[TERMIN] 2 lipca 2023 r. (niedziela), godz. 16.00


Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. „Dygotu”, „Rdzy” i „Święta ognia”. Jest laureatem Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Był również nominowany m.in. do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” i nagrody im. Stanisława Barańczaka. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019.

Jego powieści ukazały się w przekładzie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński i macedoński. Fragment „Historii podniebnych” znalazł się w nowym podręczniku do języka polskiego dla szkół średnich. Jesienią 2023 roku ukaże się ekranizacja „Święta ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej, którą wyprodukowała wytwórnia Opus Film („Ida”, „Zimna wojna”).

 „Letnie Ogrody Literackie” to kolejna odsłona znanego już rzeszowianom i lubianego cyklu plenerowych spotkań autorskich odbywających się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich. W niedzielne popołudnia lipca, sierpnia i września 2023 roku Ogrody ponownie rozbrzmiewać będą gwarem rozmów o literaturze i sztuce toczących się wokół twórczości zaproszonych gości.

Kolejne spotkanie odbędzie się 9 lipca 2023 r. I godz. 16.00, naszym gościem będzie Jacek Hugo-Bader. 

Letnie Ogrody Literackie – zadanie realizowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2023.


26 czerwca 2023