VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Kazimierza Ratonia rozstrzygnięty

Jury konkursu, organizowanego przez Galerię Literacką przy Galerii Sztuki Współczesnej w Olkuszu, w składzie Jacek Gutorow i Janusz Pasterski po dokładnej lekturze 66 zestawów poetyckich, które wpłynęły na konkurs i zostały zaakceptowane ze względów formalnych, postanowiło w dniu 14.11.2011 przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: I nagrodę otrzymała Natalia Zalesińska z Katowic; II – Wojciech Roszkowski z Tykocina, III – Piotr Jemioło z Niwisk. Wyróżnienia przyznano: Mariuszowi Partyce (Zabrze), Markowi Radeckiemu (Jasienica), Dominikowi Piotrowi Żyburtowiczowi (Drawsko Pomorskie). Jurorzy postanowili również wskazać osoby nominowane do finału, a są to: Katarzyna Zając (Ozimek), Małgorzata Stachowiak-Schreyner (Sulechów), Ewa Włodarska (Kraków), Małgorzata Południak (Szczecin), Bogdan Prejs (Mikołów), Jacek Kukorowski (Poznań) i Hanna Dikta (Piekary Śląskie). Rozstrzygnięcie VII Ogólnopolskiego Konkursu im. K. Ratonia miało miejsce w Galerii Literackiej GSW BWA w Olkuszu 26.11.2011 (w programie znalazła się m.in. opowieść o Kazimierzu Ratoniu. Rozmowa z Bogdanem Dworakiem i z dr Magdaleną Boczkowską z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, autorką książki W centrum literatury, na marginesie życia. O twórczości Kazimierza Ratonia, promocja tomu Samosiejki Teresy Radziewicz, laureatki I miejsca w VI OKP im. K. Ratonia, spotkanie z poetką, spotkanie z jurorami, poetami Jackiem Gutorowem i Januszem Pasterskim. Ogłoszenie wyników VII OKP im. K. Ratonia, wręczenie nagród, spotkanie z laureatami. Przypominamy, że „Fraza” patronuje konkursowi.

26 listopada 2011